Independent press          Свободная пресса          Вільна преса

Обираємо вигнутий монітор: занурення у картинку

17 июля 2019, 16:52 0
Поделиться

Обираємо вигнутий монітор: занурення у картинку

Вигнутий монітор - новий і незвичний тип екранів, який з'явився зовсім недавно. Свою популярність такі моделі отримали не тільки завдяки своєму незвичайному зовнішньому вигляду, але і спеціальній технології, яка була впроваджена. За умови правильного розташування і використання такого монітора, перегляд фільмів на такому екрані буде максимально комфортним і безпечним для зору.

Особливості вигнутих моніторів

Поява вигнутих моніторів стала результатом численних експериментів з рідкокристалічними матрицями. Ідея створити такі незвичайні екрани з'явилася завдяки кінотеатрам, які використовують цю технологію вже давно. І перший такий монітор з'явився ще в 2014 році, а в подальшому технологія тільки отримувала доповнення та удосконалювалася.

Згідно з твердженнями, вигнутий екран дозволяє отримати ефект повного занурення в картинку, що робить перегляд улюблених фільмів цікавішим. Пов'язано це з тим, що на звичайному плоскому екрані відстань від ока до різних точок монітора буде різною, що загрожує деякими спотвореннями. У вигнутих екранах цей аспект усунутий.

Найважливіший критерій вибору моніторів цього типу - радіус кривизни дисплея. І великий кут вигину далеко не завжди означає, що цей монітор варто купувати. Хоча дуже маленький радіус також може мати негативний вплив. Сьогодні існує кілька позначень ступеня зігнутості: 1800R, 4000R, 2300R, 3000R. Екран, з найменшим показником кривизни має найбільший ступінь угнутості. Вибір треба робити виходячи з відстані, на якій ви будете знаходитися під час перегляду.

На окрему увагу заслуговує питання впливу моніторів даного типу на зір людини. Існує хибна думка, що вигнуті екрани мають більш негативний вплив на зір, ніж плоскі. Але в даному питанні все якраз навпаки. І завдяки повторенню кута людського зору, очі в процесі перегляду втомлюються значно менше. Більш того, існує статистика, яка свідчить про те, що увігнутий екран на 60% скорочує неприємні наслідки тривалого використання.

Переваги та недоліки увігнутих екранів

Існує ряд позитивних характеристик, які свідчать на користь саме такого вибору:

  •  мінімальне спотворення зображення;
  • цікавий і незвичайний зовнішній вигляд;
  • максимальне використання периферичного зору, що дозволяє повністю зануритися в те, що відбувається;
  • завдяки вигину зображення здається більшим;
  • ефективний захист зору.

Крім кількох цих очевидних переваг, є і кілька недоліків, про які не можна не сказати. До них відноситься досить висока вартість таких екранів в порівнянні з плоскими, а також невідповідність показників для професійної роботи в сфері дизайну, створення графічних зображень.

 

  • Не підходить для професіоналів, що займаються дизайном і графікою.
  • Висока вартість в порівнянні з плоскими моделями.

При тому, що вигнуті монітори абсолютно не підходять для професіоналів, багато людей, які люблять дивитися фільми, дійсно оцінили цю розробку.

Поделиться

Комментарии

0

Комментариев нет. Ваш может быть первым.

Последние новости

читать
Мы в соц.сетях